Jesteś tutaj: wszystkiemiasta.pl > Nocleg > Pod namiotem

Magia Krakowa

Kraków jest drugim, co do wielkości i jednym z najstarszych miast w kraju. Magia Krakowa Dawniej był stolicą Polski, a obecnie województwa małopolskiego. Położony jest w południowej części kraju i stanowi zarówno centrum turystyczne jak i naukowe oraz gospodarcze.

Kraków pod względem turystycznym należy do najpopularniejszych miast europejskich, dlatego też każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu je odwiedzić. Znajduje się w nim wiele zabytków oraz placówek kulturalnych. Kiedy będziemy w Krakowie to musimy zobaczyć koniecznie takie cuda architektury jak Wieża Ratuszowa, Kościół św. Anny, Kościół Kapucynów wraz z zabudowaniami klasztornymi, Barbakan oraz Sukiennice. Magia Krakowa Poza tymi atrakcjami każdy turysta po prostu musi zwiedzić Wawel, Muzeum Książąt Czartoryskich i Twierdzę Kraków. Jeśli chodzi zaś o kulturalne atrakcje to warto wybrać się chociażby do Teatru im. Juliusza Słowackiego. Natomiast, jeśli pragniemy się nieco zrelaksować, a przy okazji dowiedzieć czegoś ciekawego to dobrze jest udać się do krakowskiego Ogrodu Botanicznego i Ogrodu Zoologicznego. Czas spędzony w Krakowie nie będzie też czasem straconym, gdy odwiedzimy Kościół Mariacki, Rynek Główny czy też Collegium Maius. Szczególnie ważny jest Stary Rynek, na którym znajdziemy nie tylko sporo zabytków, ale też liczne restauracje i kawiarnie, które są doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie zwiedzania Krakowa.

Kraków jest, zatem miastem, którego atrakcje wspaniale ukazują historię państwa polskiego. Magia Krakowa Stanowi idealne miejsce do zwiedzania i wypoczynku dla całych rodzin, par, dużych grup oraz osób samotnych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.